מרץ 10

אילת בפסח

בקטגוריה טיול משפחות בארץ

שם המאמר: אילת בפסח
דורג על ידי שונית בתאריך 10.03.13
דירוג המאמר: 4.5

חופשת הפסח היא הזדמנות טובה לצאת עם כל בני המשפחה לבית מלון ואם כבר מלון בעונת האביב אז אילת בפסח זה המקום הטוב ביותר מבחינת מזג האוויר.

Eilat View by Saul Adereth, on Flickr

אילת כעיר תיירות לרבים מתושבי ישראל ולתיירים מחו"ל מציעה מספר רב של בתי מלון ואטרקציות למבוגרים ולילדים כאחד. מספר בתי מלון פתחו את שעריהם לאורחים בשיטת "הכל כלול", שיטה שהתייר הישראלי אוהב.

חג הפסח שונה מיתר חגי ישראל במספר אופנים ומעבר לניקיונות ולהוצאת החמץ מהבית יש בו ימי חול בין היום הראשון לחג ליום האחרון. יומו הראשון והאחרון הם ימים טובים לכל דבר וכל חוקי הדת חלים עליהם. ימי חול המועד הם ימי עבודה.

ברוב מקומות העבודה יוצאים העובדים לחופשה לרגל החג, כולל ימי החול, ורבים יוצאים לאילת בפסח וחוגגים בה את ליל הסדר נהנים מחופשה עם בני המשפחה וחוזרים הביתה לאחר החג השני.

אילת בפסח מלאה בתיירים ובתי המלון מלאים עד אפס מקום. דווקא בחג המסחר בעיר עולה והפטור מתשלום מע"מ מביא מבקרים רבים לערוך את קניותיהם בעיר.

התחבורה לאילת בפסח מתוגברת ומספר האוטובוסים והטיסות מאפשר לרבים להגיע נוחיות ובמהירות. מזג האוויר הנוח באזור אילת מביא רבים להגיע לאילת במכוניות פרטיות ולעשות טיולים באזור.

חבילות נופש לאילת

אילת היא יעד תיירות אחד מהחשובים בישראל. תיירי פנים וחוץ מגיעים אליה במשך כל השנה ומזג האוויר הנוח גם בתקופת החורף מושך תיירים מחוץ לארץ המגיעים לאילת מארצות אירופה ואמריקה שבהן החורף קר גשום ומושלג.

מדי שנה, לקראת עונת הקיץ, שבה המתארחים בעיר רבים, יוצאות חברות התיירות בהצעות לחבילות נופש באילת. כל חבילה שונה מהשנייה אולם רובן מכילות בנוסף לחדר המלון גם כרטיס טיסה מצפון או מרכז הארץ באחת הטיסות הרבות המגיעות לאילת מדי יום, כרטיסי כניסה לאטרקציות שבמקום ובשנים האחרונות, כדי למשוך את הנופש הישראלי, בתי מלון בעיר פתחו את שעריהם לחופשת "הכל כלול".

יזמי התיירות הבינו שזה מה שהנופש הישראלי מחפש. חבילות הנופש באילת תוכננו כך שמרבית הנופשים שהם משפחות עם ילדים יוכלו לבחור להישאר בארץ ולא יצאו לחופשה בטורקיה או ביוון, ושצריך להציע לתייר הישראלי את אותם התנאים כמו בחו"ל.

חבילות הנופש לאילת חייבות להיות אטרקטיביות מאחר ועלות חופשה בחו"ל, זולה לעיתים מחופשה באילת וצריכה להיות סיבה יותר מטובה כדי להשאיר את הישראלים לנפוש בארץ.

בתי המלון מציעים לנופש הישראלי הנאה מכל הפינוקים בתוך המלון, האוכל והכיבודים עומדים לרשותו מספר פעמים ביום ורק מי שרוצה ליהנות מהאטרקציות בעיר יוצא מהמלון. ולהורים עם ילדים בגילאים צעירים שיטת "הכל כלול" פותרת את הצורך מלחפש דרכים להעסקת הילדים. בתי המלון מפעילים את הילדים על ידי צוות מקומי במשחקי מים בבריכה, ריקודים, תחרויות והופעות.

משרדי הנסיעות מציעים לרוכשי חבילות נופש לאילת, בעלות נוספת, להצטרף לטיולים המאורגנים על ידי בית המלון לנסיעה לאורך הגבול עם ירדן, לאתרים ההיסטוריים הסובבים את אילת ואפילו יציאה של יום לפטרה שבירדן (חצית הגבול מחייבת דרכון בתוקף).

האווירה באילת מושכת משפחות רבות לחזור ולבלות בעיר ומאחר והעיר מרוחקת מרחק רב מיתר הערים בדרום מי שמגיע לאילת נשאר בה את כל ימי החופשה ומבלה את רוב הזמן בבית המלון.

בימות הקיץ, בהם מזג האוויר חם ובשעות הצהריים הטמפרטורה עולה ומגיעה לחום שאי אפשר להסתובב מחוץ למזגן בתי המלון המאווררים מאפשר לנופש ליהנות משחייה בבריכה או בחדרי הכושר והספא. הכניסה לחדרי הכושר ומועדוני הספא אינם נכללים במחיר בית המלון ושימוש בהם מחייב תשלום בנפרד.

 

התגובות סגורות