מרץ 10

חופשה משפחתית בפסח

בקטגוריה טיול משפחות בארץ

שם המאמר: חופשה משפחתית בפסח
דורג על ידי דורית בתאריך 10.03.13
דירוג המאמר: 4.0

חג הפסח (או בשמותיו האחרים חג המצות, האביב וחג החרות) שונה מיתר חגי ישראל. הוא החג הראשון מבין שלושת הרגלים. חג זה מחולק לשלושה חלקים החג הראשון (ליל הסדר) חול המועד ושביעי בפסח. היום הראשון והאחרון הם ימי חג ואסורים בעבודה ובכל פעילות שאסורה על פי ההלכה. ימי חול המועד מותרים בעבודה.

eilat 076 by Britrob, on Flickr

נופש בפסח

ההכנות לקראת הפסח רבות וקשות. יש להכשיר את המטבח מכל חמץ ולנקות את כל הבית שיהיה מוכן לקראת החג. המחמירים נוהגים לצבוע ולסייד את הבית מדי שנה לקראת חג הפסח. ההכנות הרבות לקראת הסדר וימי חופשת חול המועד, מביאות משפחות רבות להחלטה לצאת דווקא בתקופה זו לנופש בפסח.

משרדי הממשלה סגורים למשך חול המועד ובמפעלים רבים יוצאים לחופשה מרוכזת והתלמידים נמצאים בחופשת חג מלימודיהם.

נופש בפסח זוהי הזדמנות לכל בני המשפחה לבלות ביחד. יש הבוחרים לבלות, יחד עם הילדים, את הזמן בטיול של כמה ימים בחוץ לארץ ואחרים בוחרים להישאר בארץ ולבלות בטבע, בצימר, בבית מלון או אצל קרובי משפחה. כל הורה יודע שילד צריך מסגרת גם בעת חופשות.

בתי המלון בארץ מכינים עצמם לקראת ימי הפסח. בכל מלון מתקיים סדר כהלכתו ומשפחות רבות בוחרות שלא לעשות את הסדר בביתם וכך הם משלבים את הסדר עם הנופש בפסח. עלות השתתפות בסדר ושהות של כמה ימים במלון בחג הפסח אינה זולה אבל בכל זאת ישנה דרישה רבה והרישום לקראת הסדר מתחיל כמה חודשים לפני מועד החג.

נופש בפסח הוא בעיקר עבור הנשים במשפחה. הן אינן צריכות לעמוד ולטרוח במטבח לקראת הסדר והבישולים במשך החג הכל מוגש להן והן יכולות לנפוש.

חופשה באילת

אילת, העיר הדרומית ביותר בישראל, עיר תיירות חוץ ופנים. רבים הישראלים המבלים חופשה באילת בכל הזדמנות שרק ניתנת להם.

באילת בתי מלון רבים המציעים חופשות מפנקות. כחלק מחופשה באילת הפכו חלק מהמלונות למלונות הכל כלול. הקהל הישראלי אוהב נוחיות ופינוקים. כדי שהנופשים יגיעו לחופשה באילת במקום לנסוע לטורקיה או יוון הציעו מספר מלונות לקהל הישראלי את אותם תנאים. אין צורך לצאת מהמלון יש בו הכל.

בילוי חופשה באילת היא לא רק מלון. ישנם מספר אתרים היסטוריים בסביבה ואפשר לטייל לאורך הגבול עם ירדן. כמו כן ישנם טיולי היוצאים לפטרה, שבירדן, העיר ממנה לא חזרו ישראלים שחצו את הגבול (לפני הסכם השלום עם ירדן) והצבא הירדני הרג אותם.

בנוסף יש באילת מספר אטרקציות לכל המשפחה כמו עיר המלכים, מועדוני צלילה, והמצפה התת ימי. בנוסף לבריכות שיש בכל מלון ישנם חופים מסודרים ונקיים. לאוהבי הקניות של קניון וחנויות רבות.

לפני מספר שנים, כדי למשוך תיירים מהעולם ומישראל לאילת, קיבלה העיר פטור מתשלום מע"מ. מחירי פרטי הלבוש הזולים משכו ישראלים רבים לרכוש בגדים באילת ובכך לחסוך את תשלום המע"מ.

אפשר להגיע לחופשה באילת בתחבורה ציבורית או בטיסה פנים ארצית. מספר טיסות ביום יוצאות לאילת והטיסה בת 30 הדקות מושכת רבים להגיע באוויר ולא לנסוע כחמש שעות מתל אביב לאילת.

מזג האוויר הנוח מאפשר לקיים חופשה באילת בכל ימות השנה. עונת הקיץ, החופש הגדול ובימי חגי ישראל יוצאות משפחות רבות לחופשה באילת. תיירים מחו"ל מגיעים גם בתקופת החורף. ימי החורף הקשים בארצות רבות בעולם, גשם בלתי פוסק ושלג כבד אינם מאפשרים יציאה לחופשה (פרט לסקי) בחורף ולכן הם מגיעים לישראל, הארץ החמה, ובעיקר לבלות חופשה באילת. ישנן טיסות ישירות מאירופה לנמל התעופה באילת וחזרה.

 

התגובות סגורות