פבר' 14

נורמנדי והודו: הצד הטעים של הטיולים המאורגנים

בקטגוריה טיולי משפחות לצרפת

שם המאמר: נורמנדי והודו: הצד הטעים של הטיולים המאורגנים
דורג על ידי אולגה בתאריך 14.02.13
דירוג המאמר: 4.5

הצד הקולינארי של הטיולים המאורגנים הוא אחד האספקטים הכי פחות מוכרים ומפתיעים של החופשה. רוב התיירים אשר יוצאים אל טיול מאורגן לא לוקחים בחשבון את החוויה הזו. האסוציאציה הראשונה במהלך טיולים מאורגנים היא חיסכון בזמן, מעבר בין אתרים רבים ובילוי באטרקציות ופעילויות. למרות היתרונות הברורים הללו של הטיול המאורגן, כדאי לשים לב למספר יעדים בהם דווקא האוכל והשתייה הם גולת הכותרת: נורמנדי והודו.

לא רק גבינות וחמאה

טיולים מאורגנים לנורמנדי מיועדים למבקרים בכל הגילאים. אך בעוד רוב החופשות בצרפת מתמקדות בפריז או בריביירה, בזכות טיולים לנורמנדי ניתן להגיע אל חבל ארץ יוצא דופן ביופיו. בשנות החמישים חולק חבל נורמנדי הישן לשני חבלים שונים, נורמנדי עילית ונורמנדי תחתית, אך המאפיינים העיקריים של האיזור נשמרו. טיולים מאורגנים לנורמנדי מפורסמים בין היתר בזכות שטחי המרעה העצומים ואיזורי הכפר. בשטחים אלו ישנו דגש על בקר, תפוחים ומוצרי חלב. למעשה, במהלך טיולים מאורגנים לנורמנדי ניתן לצפות באופן ההכנה של אחת הגבינות המפורסמות ביותר בעולם: קממבר. לצידה, בכל כפר ובית הארחה באיזור נורמנדי ישמחו לספק לתיירים תוצרת מקומית של חמאה נורמנדית ושמנת נורמנדית. אלו הם שני מוצרי יסוד בולטים בבישול של תושבי נורמנדי, אך גם חובבי הדגים והפירות הים לא ייצאו רעבים.

דגים, בשר וסיידר תפוחים

חלק מהמסלולים של טיולים מאורגנים לנורמנדי לוקחים את התיירים אל מסעדות המגישות דגים, פירות ים וצדפות ברמה הגבוהה ביותר. למרות שבחבל נורמנדי לא מיוצר היין הצרפתי הקלאסי, השתייה המסורתית היא סיידר וברנדי תפוחים. חובבי המזון הצרפתי יוכלו להתענג במהלך טיולים מאורגנים לנורמנדי על הפלאן, או להסתפק במנות עיקריות של ברווז, אווז, עוף או ארנב.

India by Padmanaba01, on Flickr

המגוון הקולינרי של תת יבשת הודו

בעוד טיולים מאורגנים לנורמנדי מייצגים את התרבות האירופאית בשיאה, טיולים מאורגנים להודו מבטיחים לתיירים חוויה שונה לחלוטין. האוכל והשתייה בהודו הם ייחודיים לאחת המדינות המפוארות ביותר בהיסטוריה. ראשית, רוב המאכלים בהודו מבוססים על תבלינים רבים וחריפים. אין מטבח הודי אחד אופייני משום שמדובר על תת יבשת ולכן ניתן למצוא הבדלים בין האוכל בדרום הודו לבין האוכל בצפון, אך במהלך טיולים מאורגנים להודו מתבצעות טעימות מגוונות.

צורת ההגשה הייחודית של תושבי הודו

תושבי הודו מעדיפים את הארוחות שלהם על בסיס קטניות וירקות, בליווי לחם ואורז. ההודים מתבלים את האוכל המקומי עם ג'ינג'ר, שום, בצל, הל, כורכום, כוסברה ותערובת גראם מסאלה הכוללת מספר תבלינים שונים. מלבד מרכיבי המזון עצמם, טיולים מאורגנים להודו מבטיחים לתיירים גם חוויה אותנטית בזמן האוכל. נהוג להגיש את כל המנות בהודות על גבי צלחת טאלי. זו היא צלחת גדולה אשר לעיתים מקבלת צורה של מגש גבה שוליים, עליה מפוזרות לפחות שלוש מנות שונות.

התייר צועד על קיבתו

ההבדלים הקולינריים בין הטיולים המאורגנים הם ללא ספק נושא מרתק. אך יחד עם זאת, מיותר לציין כי בחבל נורמנדי וגם בהודו האוכל הוא חלק בלתי נפרד מהמסע. בהודו ובנורמנדי התושבים המקומיים רגילים לאוכל, אך תיירים מוצאים בו המון אלמנטים אקזוטיים. המטבח ההודי העשיר והמטבח הצרפתי המוכר באים לידי ביטוי באופן מושלם בנורמנדי ובמהלך טיולים מאורגנים להודו. בנוסף, הודו ונורמנדי הם מוקדי תיירות גם בשל התרבות, האוכלוסייה והנופים. בהודו ובנורמנדי האוכל מצטרף אל חוויה גדולה ורחבה יותר. זו הסיבה שכדאי לנצל את הטיולים המאורגנים ולהגיע אל הודו, נורמנדי או כל יעד אחר יחד עם המשפחה.

התגובות סגורות