פבר' 24

נופש בגראדה

בקטגוריה טיולי משפחות לאיטליה

שם המאמר: נופש בגראדה
דורג על ידי גבי בתאריך 24.02.13
דירוג המאמר: 4.5

מטיילים המרבים לטייל מכירים את אגם גארדה הנמצא בצפון איטליה וכל מי שמגיע לאזור זה אינו יכול להתעלם מהאגם הקסום המוקף בעיירות נופי טבע מרהיבים ויערות ירוקים וגדולים.

טיול בצפון איטליה מבלי לבלות נופש באגם גארדה ילקה בחסר. לחובבי הספורט יש אפשרויות רבות לשלב את המנוחה עם התחביב ולשם כך יש מסלול הליכה, גנים מרהיבים פארקים גדולים. בנוסף שאפשר ליהנות משייט מרגיע.

יש אופציות נוספות לעשות ספורט באזור אגם גארדה וביניהם רכיבה על אופניים, רחיפה באוויר טיפוס הרים גלישה וצלילה ומגרשי גולף משוכללים.

למתכנני נופש באגם גארדה כדאי להצטייד במפות האזור המקלות על ההתמצאות וכן במידע אודות מזג האוויר שבאזור שנע לעיתים בין אפס למעלה אחת ומספר שעות השמש קצרות. עונת הקיץ, מן הסתם, מתאימה ביותר לבילוי חופשה באזור.

Malcesine, Lake Garda by Mike_fleming, on Flickr

למרות שיש תחבורה מסודרת להגיע לאגם מהערים שסביבו מומלץ ביותר לשכור רכב והוא אפילו נחשב לחובה. הדרך הראשית אל האגם יפיפייה וקל להגיע דרכה אבל כל מי שביקר במקום ממליץ על ירידה לכבישים צדדיים כדי ליהנות מהנוף וממסלולי ההליכה.

נופש באגם גארדה מתאים למשפחה עם ילדים. החופש שהילדים חווים והאפשרות לשלב פעילות ספורטיבית לכל בני המשפחה יחד מהווה גורם מחזק ומהדק בין בני המשפחה. טיול רגלי או ברכיבה על אופניים מאפשר סיורים באזור והנאה מהנוף.

אגם גארדה הינו אזור תיירות יחסית חדש ועדיין הוא לא כל כך ידוע בקרב תיירים רבים מהעולם וגם לא מישראל. האגם שוכן 30 קילומטרים מהעיר ורונה ולא רחוק ממנו העיר ונציה. על גדות האגם יש קמפינג בו אפשר להתמקם ולהעביר את הלילה. המרחק הקצר מהערים הסמוכות יכול לשדרג את הנופש וביקור בערים הללו יהווה עוד מקום לבילוי והנאה.

כפרי נופש למשפחות

משפחות רבות מישראל ומכל העולם אוהבות לטייל ביחד. הורים שבמשך כל ימות השנה עסוקים בלחצי היום יום והעבודה שעות ארוכות לא מוצאים מספיק זמן איכות לבילוי עם ילדיהם. ככל שהילדים גדלים נוצר פער גדול יותר בין ההורים לבינם ולבסוף מוצאות עצמן המשפחות עם הרגשת פיספוס.

מחירי הנופש והחופש בישראל אינם זולים ורבות המשפחות המחפשות יעד לבילוי בכפר נופש למשפחות מעבר לים. רוב המשפחות בוחרות כפר נופש משפחתי כמה קרוב שאפשר לישראל. טיסה ארוכה עם ילדים זו אינה חוויה נעימה טיסה קצרה תמצה את חווית הטיסה לילדים הטסים בפעם ראשונה ותמנע מההורים סיוט.

בשנים שלפני הניתוק הפוליטי עם טורקיה היו משפחות יוצאות לחופשה אל כפרי נופש למשפחות שנקראו בפי הישראליים נופש הכל כלול. מאז הניתוק הפכו יוון ובולגריה ליעדי הישראליים.

בכפרי הנופש ניתן למצוא הכל. מספר ארוחות, בריכת שחיה, חדרי כושר ומגרשי הספורט הלבן, הטניס, ספורט אתגרי, חדרי תעסוקה לילדים בכל הגילים, אולם קולנוע, מועדון לילה ובר משקאות. כפרי הנופש למשפחות בנויים כך שלהורים יכולה להיות חופשה שקטה ונטולה דאגות לילדים ובני הנוער יש תעסוקה במשך כל היום ומחיר הנופש כולל הכל.

כמו בכל נסיעה לחופשה ויציאה עם כל המשפחה יש אפשרות להוזיל את העלות. למרות המחירים האטרקטיביים של מחירי חופשה משפחתית בכפר נופש "הכל כלול" תמיד ניתן למצוא בדקה ה-90 מחירים זולים יותר וטיסה במסגרת טיסות שכר תוזיל עוד יותר את עלות הכרטיסים.

עד המאה ה-20 נסיעה לחו"ל היה הפקה שלמה במיוחד במשפחות שיצאו עם ילדיהם. היום משפחה היוצאת עם ילדיה לאחד מכפרי הנופש למשפחות פשוטה והתעסקות סביב מציאת מקום לחופשה קלה יותר בעיקר בגלל האפשרות להיעזר באתרי האינטרנט המפרסמים מידע אודות כפרי הנופש.

התגובות סגורות