פבר' 12

כל מה שצריך לדעת על רכישת גרילים

בקטגוריה ציוד לטיולי קמפינג

שם המאמר: כל מה שצריך לדעת על רכישת גרילים
דורג על ידי חגי בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.5

מתקני גריל הפכו להיות מרכיב פופולרי מאד בחייה של המשפחה הישראלית. במתקני הגריל ניתן לעשות שימוש כפול. יש מי שקונים את הגריל עבור בישול ביתי. מדובר על בתים שיש להם מרפסת משלהם או חצר פרטית, והם יכולים לנצל בצורה מיטבית את השטח שיש להם, ולהכין ארוחות בשריות מדהימות על הגריל שלהם.
עם זאת, מתקני הגריל היום לא חייבים להיות קבועים במקומם. למעשה, ברוב המקרים מתקני הגריל הם בעלי יכולת ניידות נהדרת. הם גם לא כבדים מידי לנשיאה, וגם כוללים גלגלים שמאפשרים להזיז אותם, ובהמשך גם לקבע אותם. לכן, משפחות ישראליות רבות, רוכשות כיום מתקני גריל, לצורך טיולי השטח שהם עורכים. היתרון הוא שאפשר להביא אתכם בשרים קפואים ומשומרים, ולאחר מכן לעשות שימוש בגריל שלכם כדי להכין לכם ארוחת שטח טעימה מאד ומשביעה במיוחד. יש היום כמה כללים שיוכלו לסייע לכם ברכישת הגריל, וכן ברכישת אביזרים ומוצרים נלווים שיעזרו לכם לשמור על הגריל, ולעבוד איתו בצורה טובה יותר.

כך תבחרו את הגריל המושלם

קודם כל, עליכם לשאול את עצמכם איזה גרילים אתם צריכים. האם אתם מחפשים גריל שישמש אתכם אך ורק לצליית סוג אחד של בשר, או שאתם יוצאים בהרכב מורחב, ולכן רוצים לחמם מספר מאכלים שונים בטיולים שלכם? מדובר על החלטה קריטית, כי יש הבדל משמעותי מאד בין גריל שמשמש אך ורק לצליית בשר, לבין גריל עם תוספת שנקראת "מבערי צד". הגרילים המתוחכמים, כוללים כיום את הגריל המרכזי, הכולל חימום על רשתות, וכן כוללים בנוסף גם מבערי צד. מבערי הצד נמצאים על פלטות חימום. בפלטות ניתן לחמם מוצרים שונים שמיעודים לכך. כך לדוגמה, אם תרצו להכין שווארמה או מעורב ירושלמי – שטחי הצד החלקים יכולים להיות מושלמים לכך.

עוד החלטה שחשוב לקבל, היא כמובן הגודל של הגריל שלכם. גם כאן, מדובר על כמות האנשים שבסופו של דבר צריך להגיש להם את האוכל. שימו לב שמצד אחד גריל קטן יותר, צורך כמובן פחות נוזל גז והוא חסכוני יותר. עם זאת, הגרילים הגדולים כוללים כיום לא מבער אחד אלא מספר מבערים, לכן גם כאן יש ניצול חכם יותר של הגז, כדי לא לבזבז את כל הנוזל תוך מספר קצר של שימושים.

כמובן שאחד מהמרכיבים החשובים ביותר, הוא כיסוי גריל. הכיסוי הוא בעצם מה ששומר על הגריל שלכם כאשר הוא לא בשימוש. הכיסוי צריך לשמור על הגריל בעיקר מפני מצבים של רטיבות, שעלולים לפגום בחלקים הפנימיים שלו. לכן, חשוב מאד לרכוש כיסוי שיוכל להגן היטב על הגריל. ברוב המקרים, הכיסוי האיכותי יהיה מורכב מחומרים כמו פוליאסטר, שהוא חומר עמיד לחלוטין בפני מים, שימנע זליגה של מים. כך, אפשר גם להציב את הגריל במרפסת או בחצר בלי שום חשש.

מה עוד כדאי לדעת?

כמובן שאם החלטתם לרכוש כיסוי גריל, כאי מאד לבחור כיסוי שמגיע ביחד עם מתקן הגריל עצמו שרכשתם, כך שהוא יותאם לו באופן מושלם. בכל אופן, אם רכשתם גרילים בנפרד לפני שרכשתם את הכיסוי, אפשר פשוט לבדוק את המידות של הכיסוי, ולראות מראש האם הוא מיועד לגריל עם שני מבערים, ארבעה מבערים, וכיו"ב. שימו לב כי בעוד שבעבר הגרילים שמחוממים עם אבנים היו נפוצים מאד, הרי שהיום השימוש ברשתות מתכת הפך להיות נפוץ יותר. היתרון העיקרי ברשתות הוא שהעבודה היא נוחה יותר, והחימום עדיין מתפזר באופן שווה על כל הבשר.

התגובות סגורות