פבר' 14

טיול מאורגן ביעדים אקזוטיים

בקטגוריה טיולי משפחות לארצות הברית

שם המאמר: טיול מאורגן ביעדים אקזוטיים
דורג על ידי אהובה בתאריך 14.02.13
דירוג המאמר: 4.5

ברחבי העולם ישנם מספר יעדים אשר נחשבים לחלומם של כל חובבי התיירות. בעוד היעדים הפופולאריים הם אופציה מצוינת לטיול עם המשפחה או עם בן הזוג, ישנן מדינות רחוקות בעלי תרבות שונה לחלוטין בהן ניתן לבקר רק במסגרת טיולים מאורגנים. במילים אחרות, חשוב לזכור כי התיירות מהווה תחום הרבה יותר מגוון מכפי שנהוג לחשוב. תיירות איכותית באה לידי ביטוי לא רק במחירים נמוכים, פעילויות ואטרקציות. תפקידה של התיירות כיום הוא בין היתר לחשוף את הנוסעים אל חוויות חדשות. מהבחינה הזו, טיולים מאורגנים ביעדים אקזוטיים הם סוג של שליחות ציבורית ואוניברסאלית אשר מזמינה את כל אוהבי הנסיעות להצטרף.

Española Island (aka Hood Island) by claumoho, on Flickr

הכירו ממלכה חדשה עם טיול מאורגן לבהוטן

את הדוגמא הבולטת ביותר לאידיאולוגיה החדשה של התיירות אפשר לראות בתכנון טיולים מאורגנים. בעבר היו הטיולים המאורגנים מיועדים לביקור בארצות הברית או באירופה בלבד, בדרך כלל בקרב משפחות עם ילדים או ישראלים שומרי כשרות. אך כיום הטיולים הללו מכילים הרבה יותר אפשרויות מגוונות ומרתקות. ניתן להזמין טיול מאורגן לבהוטן ולחשוף את אחת המדינות המבודדות ביותר בעולם. טיול מאורגן לבהוטן יחד עם מדריך מקצועי עובר במקורות ההיסטוריים, מצביע על המאפיינים הגיאוגרפיים של היבשת ואפילו מאפשר הצצה אל אורח החיים המקומי. בהוטן היא מדינה המהווה מונרכיה חוקתית בתוך הרי ההימלאיה, ולכן רוב התיירים כלל אינם מודעים לקיומה. בזכות טיול מאורגן לבהוטן ניתן לשנות לחלוטין את הפרספקטיבה הרגילה על איזור אסיה והמזרח. למעשה, אפילו התיירות בבהוטן מנותבת על ידי הממשלה וזאת על מנת למנוע פגיעה במנטאליות המקומית. כל הנתונים הללו מוכיחים כי טיול מאורגן לבהוטן הוא כמעט האופציה היחידה לבקר במממלכה.

יוצאים למסע בטבע של גלפגוס

דוגמא נוספת לייחודיות של הטיולים המאורגנים מגיעה מאיי גלפגוס. אלו למעשה ארכיפלג של הרים געשיים המפוזרים באוקיינוס השקט. איי גלפגוס נמצאים בשליטה של אקוודור, אך יש בתוכם לא מעט מאפיינים ייחודיים. אפשר להזמין טיולים מאורגנים לגלפגוס ולראות מאות מינים של בעלי חיים אשר אינם נרתעים מבני אדם. בנוסף, טיולים מאורגנים לגלפגוס כוללים ביקור בשמורות טבע וצפייה בצמחים נדירים. משלחות מדעיות רבות מתכננות בעצמן טיול מאורגן לגלפגוס על מנת לנצל את כל המשאבים של האיים, אך גם אזרחים ללא הכשרה מקצועית יכולים לעשות זאת.

מבנה הטיולים המאורגנים בגלפגוס

טיולים מאורגנים לגלפגוס מיועדים למשפחות ולתיירים המעוניינים בחוויה מסוג שונה. המדריכים של טיולים מאורגנים לגלפגוס שמים את הדגש על האטימולוגיה, הגיאוגרפיה, צורות האכלוס, השימור והסכנות העומדות מול אוכלוסיות בעלי החיים המקומיות. איי גלפגוס הם חלק בלתי נפרד ממאמץ עולמי לשמירה על המבנה המיוחד של הטבע. ממשלת אקוודור נוקטת מאמצים רבים לצורך שימור בעלי החיים הייחודיים ואפילו המדענים עצמם מוגבלים מבחינת צורת העבודה. יחד עם זאת, אין ספק כי במסגרת טיולים מאורגנים לגלפגוס ניתן לחשוף הרבה מהמסורת המקומית של האיים.

הרשו לעצמכם להיות מופתעים

טיולים מאורגנים באיי גלפגוס או בהוטן הם ללא ספק אופציה שכדאי לשקול. בין אם מעולם לא ביקרתם ביעדים רחוקים וגם אם כבר לקחתם חלק באתגר אקזוטי, גלפגוס ובהוטן הם שני איזורים שיוכלו להפתיע אתכם. זכרו כי טיול מאורגן כולל הרבה יתרונות ייחודיים. נצלו היטב את הזמן שלכם בחופשה, תכננו את הטיול המאורגן סביב צרכים ומטרות והזמינו גם את המשפחה להצטרף. טיול מאורגן מקצועי נמדד בגיבוש המסלול הנכון וגם בידע של המדריך אשר אמור לספק לכם זווית מרעננת על מנהגי המקום.

התגובות סגורות