אפר' 09

כפרי נופש למשפחות

בקטגוריה טיול משפחות לגרמניה

שם המאמר: כפרי נופש למשפחות
דורג על ידי תמר בתאריך 9.04.13
דירוג המאמר: 3.5

בשנים האחרונות, בהן שני ההורים עובדים לפרנסת המשפחה ובמשך השבוע אין כמעט אפשרות לקיים יחסי משפחה רגילים בין ההורים לילדים, מנצלות משפחות רבות את החופשות ויוצאות לנופש משותף, הורים, סבים וילדים.

רוב הנופשים הישראלים אוהבים את חופשותיהם במקום אחד. במדינות כמו יוון ותורכיה הוקמו כפרי נופש למשפחות בהם יכולים בני המשפחה לשהות מבלי שעל ההורים לחפש כל הזמן תעסוקה לילדיהם. בכפרי הנופש למשפחות אפשר למצוא אטרקציות לילדים. כמו כן יש מתקני ספורט ושעשועים, בריכות שחייה והפעלות תרבויות לכל בני המשפחה.

כפרי נופש למשפחות מתאימים לנופשים הישראלים המבקשים לבלות את חופשותיהם במסגרת "הכל כלול". בשנים בהן היה ניתוק בין תורכיה לישראל על רקע פוליטי הדירו הישראלים את רגליהם מכפרי הנופש במדינה זו וחיפשו אתרים חדשים. יוון שראתה פוטנציאל אדיר של זרם תיירים ישראלים פתחה אף היא כפרי נופש למשפחות בשיטת "הכל כלול".

בחישוב כספי הגיעו ישראלים רבים למסקנה שלשהות בכפרי הנופש למשפחות זול יחסית מאשר להתארח בבית מלון בו אין כל כך הרבה פעילויות למשפחה ולילדים בפרט.

טיסה למינכן

מינכן היא אחת מערי גרמניה המתויירות שאליה מגיעים מדי שנה תיירים מכל העולם. מישראל יוצאת טיסה למינכן מספר פעמים בשבוע באופן ישיר לשדה התעופה שבפאתי העיר. הטיסה למינכן כמו לרבים מהיעדים באירופה, אורכת בין ארבע לחמש שעות.

Munich Christmas Markets by lostajy, on Flickr

תייר שמעוניין להוזיל את מחיר כרטיס הטיסה למינכן ושאינו מוגבל בזמן יכול למצוא באתרי חברות התעופה באינטרנט כרטיסי טיסה למינכן במחירים נמוכים בעיקר בטיסות שכר.

מרבית התיירים טסים לחופשותיהם בעונת הקיץ, עונת החופשות והטיולים. גם בעונת החורף יוצאות טיסות למינכן בצורה סדירה ויש אפילו שמעדיפים את חודשי החורף על חודשי הקיץ מאחר וכמות התיירים בעיר נמוכה יותר.

אפשר להגיע בטיסה למינכן ישירות מנתב"ג, אבל אפשר גם אחרת. להגיע בטיסה לכל יעד אחר בגרמניה או באירופה ומשם לקחת טיסה למינכן.

בעיר אתרים רבים, ישנים וחדשים, ואטרקציות שונות ביניהן הכפר האולימפי בו יש אתר זיכרון לספורטאי ישראל שנרצחו בידי מחבלים בעת המשחקים האולימפיים בשנת 1972. רוב התיירים המגיעים בטיסה למינכן כוללים ביקור בכפר האולימפי וקבוצות המגיעות לעיר, כמשלחות רשמיות או בקבוצות מאורגנות, מקיימות במקום אזכרה ותפילה לעילוי נשמת הספורטאים.

לאחר מלחמת העולם השנייה שוקמה העיר שהופצצה במלחמה ואתריה הרבים חזרו לשמש כמקומות ביקור לתיירים המגיעים לעיר. זו העיר היקרה ביותר בגרמניה ואחוז המובטלים בה הוא הנמוך מבין עריה הגדולים של המדינה.

בעיר מספר קבוצות כדורגל מהליגה הראשונה בעולם, הידועה ביותר היא באיירן מינכן שאוהדים רבים מגיעים בטיסה למינכן רק כדי לצפות במשחקים שלה. אלה הם תיירי הספורט המגיעים בדרך כלל לעיר כדי לצפות בקבוצה האהודה עליהם ולשוב למקום מושבם הקבוע.

עונת התיירות החזקה במינכן היא בתקופת חודשי הקיץ אבל גם בחורף מבקרים בעיר הרבה תיירים המחפשים לנפוש בשילוב עם גלישת סקי. באזור מינכן הוקמו אתרי גלישה עם מסלולים בכל האורכים המתאימים לגולשים המתחילים, המיומנים והמקצוענים.

כדי להגיע לאתרי הגלישה יש להגיע בטיסה למינכן ומשם באמצעי תחבורה קרקעי לאתר הגלישה. ישנה אפשרות להגיע בתחבורה ציבורית, מאורגנת וסדירה או ברכב פרטי (מי שאינו בקיא בנהיגה על שלג או קרח עדיף שלא ינהג מחמת סכנת ההחלקה).

אתרי הסקי מצויידים בכל מה שמחליק זקוק מחנויות להשכרת ציוד החלקה, מסעדות, חנויות מזכרות וצימרים ללינת לילה ויותר. ניתן לקבל במקום הדרכה לגולשים וותיקים או לרכוש את שירותי המדריכים ללימוד החלקה למתחילים.

 

התגובות סגורות