מאי 16

טיולי משפחות וטרקים בקרפטים

בקטגוריה שונות

שם המאמר: טיולי משפחות וטרקים בקרפטים
דורג על ידי עדי בתאריך 16.05.13
דירוג המאמר: 4.5

בשנים האחרונות החיים הפכו קשים מפעם לפעם. אם בעבר הייתה יכולה משפחה להתפרנס ממשכורת אחת, בדרך כלל של אב המשפחה, היום הדבר אינו אפשרי וכדי להעניק לכל אחד מבני המשפחה את הצרכים הפשוטים ביותר יש צורך ביותר ממשכורת אחת.את רוב זמנם של ההורים הם מקדישים לעבודה ולקריירה. הזמן המוקדש לילדים במשך השבוע הוא מועט ולכן בסופי שבוע מחפשים ההורים דרכים לפצות את הילדים.אחת הדרכים אותן אפשר לעשות היא טיולי משפחות. זוהי דרך לזמן איכות וניצול השעות המעטות שיש לכל בני המשפחה להיות ביחד. חלק מהמשפחות בוחרות לעשות את טיולי המשפחות בסופי השבוע בארץ. כל סוף שבוע בוחרים יעד ונוסעים אליו, מטיילים בו ומקיימים פיקניק.

יש משפחות שמעדיפות לעשות טיולי משפחות בחוץ לארץ והם יוצאים פעם או פעמיים בשנה למספר ימים כל בני המשפחה ליעד כלשהו. לפעמים עושה יוצאת משפחה בודדת ולפעמים אפשר למצוא בטיולי המשפחות מספר גדול יותר של משפחות.

ישנן כאלו המשלבות את טיולי המשפחות עם נופש והבראה ויש כאלו שמעדיפות את הטבע והמרחבים. לאלה יש מספר אופציות באירופה בהן משולבת רכיבה על אופניים במסלולי טיולים בנוף ובטבע. אחרים יעדיפו לשכור מכונית עם ואן ולצאת למרחבים. הואן משמש להם תחליף בית בו אפשר לבשל ולקיים חיי משפחה.

משפחות שוחרות תרבות יכולות לצאת לטיול משפחתי בערים השונות באירופה ולבקר במוזיאונים הרבים המציגים חפצי אומנות וציורים של אומנים בעלי שם עולמי. רומא לדוגמא מלאה בפסלי פסלים ידועי שם.

למעדיפים להישאר בארץ ולעשות טיולי משפחות ישנה אופציות רבות למסלולים מועדפים. באתרי האינטרנט של חברות הנופש והטיולים אפשר למצוא מסלולים מתאימים לבני המשפחה ולבנות על פיהם את מסלולי הטיול המשפחתי האישי שלכם.

Carpathian mountains by covilha, on Flickr

טרק בקרפטים

הרי הקרפטים חוצים מספר מדינות באירופה ביניהן, רומניה, אוסטריה, צ'כיה, פולין, הונגריה ואוקראינה. חובבי הטרקים יכולים לבחור באיזו מדינה לעשות מסעות טרק בקרפטים.

אחת המדינות בה מתקיים מסע טרק בקרפטים היא רומניה. ענף התיירות ברומניה התפתח בשנים האחרונות ופרנסי המדינה הבינו שיש להם אפשרות לפתח את הענף בסלילת דרכים כדי לעשות טרק בקרפטים הרומניים.

מטיילים רבים, אוהבי הטרקים, מצאו בטרק בקרפטים בצידם הרומני יעד נוסף לטיולים. אחרי המזרח הרחוב, דרום אמריקה ומדינות נוספות גם רומניה נכנסה לענף הטרקים.

מדי שנה מגיעים תיירים רבים ומטיילים ברומניה בכלל ומצטרפים למדריכים מקומיים בטיולי טרקים בקרפטים. המטיילים נהנים מנוף מרהיב ולרומנים ענף זה הפך לאחד ממקורות ההכנסה בתחום התיירות.

רוב טיולי הטרק בקרפטים הרומניים הם ליותר מיום אחד כך שאת הלילה מבלים המטיילים בפסגת ההר אליו טיפסו. הרומנים השכילו להבין שכדי למשוך מטפסי טרקים צריך לתת להם את התנאים לכך ובנו בקצה המסלול בקתות ללינת המטיילים.

ברוב המקרים האנשים המטיילים בטרקים למיניהם הם צעירים היוצאים לטיולי תרמילאים והם אינם מחפשים מלונות יוקרה ללינת לילה. כך שגם הבקתות שבקצה המסלול מספקות אותם והם נהנים מטיול מרהיב עם תנאי לינה מינימליים.
גם על הקרפטים שבמדינת צ'כיה יש מסלולי טרקים. טרק בקרפטים הצ'כיים הם ייחודיים ובעונת הקיץ הנוף והטבע מרהיבים. המסלולים הטובים ביותר הם בהרי הטטרי שהם חלק מהרי הקרפטים והם גבוהים במיוחד.

גם המסלולים בצ'כיה הם לטיולים בני יותר מיום אחד. גם בהרי הטטרי יש בקתות ללינת לילה ועם שחר הנוף הנשקף הוא חוויה חד פעמית. מגובה ההרים רואים עמקים עם אגמים צלולים ושמורות טבע גדולות ומרהיבות ביופיין.

אוהבי הטרקים יוכלו למצוא אתרים המפרטים את מסלולי הטיולים בקרפטים ולהיעזר בידע של חברות הנסיעות המתכננות טיולי טרקים בקרפטים.

Tags:

התגובות סגורות