יוני 25

לתכנן טיולי משפחות בחו"ל בצורה חכמה

בקטגוריה שונות

שם המאמר: לתכנן טיולי משפחות בחו"ל בצורה חכמה
דורג על ידי יוסי בתאריך 25.06.13
דירוג המאמר: 4.5

בין אם אתם מתכננים טיול לקרואטיה, ובין אם אתם רוצים לטוס ולטייל ביעד אחר עולה תמיד השאלה מה עושים עם הילדים? אפשרות אחת היא להשאירם בבית אצל הסבים והסבתות או לשכור בייביסיטר. עם זאת, חופשה משפחתית בחו"ל יכולה להיות חוויה שתהיה מדהימה ומגבשת מאד. חשוב כמובן לזכור תמיד כי טיולי משפחות שונים באופן מהותי מטיולים עצמאיים או מטיול שאתם עורכים ביחד עם חברים או עם בני זוג. עליכם להתחשב בטיול גם ברצונות של הילדים שלכם. לכן, טיולי משפחות חכמים צריכים להיות עם איזון מתאים – בין האתרים שהילדים אוהבים לבין כאלה שההורים אוהבים. איך עושים זאת?

בונים טיול מוצלח

ראשית, מומלץ לתכנן טיולי משפחות כך שבימים הראשונים אתם תלכו יותר לאטרקציות שהילדים אוהבים. מדוע? משום שילדים הם חסרי סבלנות. אם תבטיחו להם שהולכים לפארק שעשועים יום אחד לפני הטיסה חזרה לארץ – אז כל משך הנופש הם רק ירצו שתגיעו כבר לפארק השעשועים ויגידו שהם לא נהנים, וכך גם הם לא ייהנו וגם לכם החופשה תיהרס. במקום זה, צאו לאטרקציות כבר ביום השני או השלישי, וכך הילדים יהיו מרוצים ומסופקים, וגם אותו יותר ללכת אתכם לתארים שמושכים אתכם – ואולי אפילו ייהנו ביחד אתכם.

כמו כן, כשאתם מתכננים טיולי משפחות, כדאי לאתר כמה שיותר מקומות שבאמת מתאימים לכל המשפחה. כך למשל, ביקור במוזיאון אומנות מודרנית שבו חובה לשמור על השקט הוא פחות מומלץ, אך מוזיאון מדע שבו אפשר לגעת במוצגים, או פארק פרהיסטורי יכולים להיות אתרים הרבה יותר מושכים. מכל מקום, תמיד כשאתם מחפשים אתרים ואטרקציות ודאו האם ישנם הפרשי מחירים בין עלות הכניסה של ילד לבין העלות של מבוגר – במוזיאונים המחיר לילד הוא לרוב זול יותר, אך במקומות כמו פארק שעשועים הוא גבוה יותר, ויש להתכונן בהתאם.

croatia by eGuide Travel, on Flickr

כל מה שחשוב לדעת על טיסה קרואטיה

מעוניינים לטוס בקרוב לקרואטיה? מדובר על מדינה קטנה יחסית אשר ממוקמת באזור הבלקן, אשר בעבר הייתה שייכת למדינה יוגוסלביה עד שזו התפרקה. כיום, קרואטיה נחשבת לאחד מהמדינות המתקדמות ביותר בגוש של יוגוסלביה לשעבר, וגם רמת התיירות בתוכה עולה בהתאם. לכן, ישראלים רבים מעוניינים לדעת, איך הם יכולים לאתר טיסה לקרואטיה, היכן הטיסות נוחתות, ומה הם צריכים להכין לקראת הטיסה.

בקרואטיה עצמה ישנם שני נמלי תעופה – האחד ממוקם בזאגרב עיר הבירה של קרואטיה ונקרא פלסו. נמל התעופה השני ממוקם בעיר דוברובניק, שהיא עיר גדולה ומרכזית מאד בתוך קרואטיה (ניתן להמשילה לעיר כמו תל אביב בישראל). לרוב, כאשר אתם תעלו על טיסה לקרואטיה, אתם תגלו שהטיסה היא דווקא לדוברובניק ולא לזאגרב.

כל הפרטים על הטיסה

יש להבין כי בכל מקרה, שני נמלי התעופה של קרואטיה הם קטנים ביחס לנמלי תעופה אחרים שיצא לכם לבקר בהם. למעשה, נמל התעופה שממוקם בזאגרב מחזיק בשיא של נמל התעופה הקטן ביותר באירופה, והוא אחד מהקטנים ביותר בעולם. לכן, אם אתם עולים על טיסה לקרואטיה, כדאי לקחת בחשבון שבנמלי התעופה אין שירותים רבים. בנמל התעופה של דוברובניק אמנם יש קצת יותר בתי קפה, סניפי בנק ואף דיוטי פרי – אך הדבר קיים ברמה מצומצמת מאד, ובנמל התעופה בזאגרב הוא כמעט ולא קיים. משני נמלי התעופה אפשר להגיע לערים הסמוכות בעיקר באמצעות שירות האוטובוס, או באמצעות הזמנה של מונית. קחו בחשבון שמבחינת עונות השנה, מומלץ להזמין טיסה לקרואטיה בעיקר בזמן עונת הקיץ – אז מזג האוויר הוא נעים יחסית. החורף בקרואטיה לעומת זאת הוא קשה יחסית הטמפרטורות צונחות והשמים יורדים בלי הפסקה. אם תבחרו לבקר בקרואטיה באזור של מרץ מזג האוויר עדיין יהיה קריר אך בחלט נעים, והמחירים עדיין יהיו נמוכים יחסית לשאר חודשי השנה.

Tags: ,

התגובות סגורות