מאי 08

שייט גולט בקרואטיה

בקטגוריה טיולי משפחות לצרפת

שם המאמר: שייט גולט בקרואטיה
דורג על ידי יעל בתאריך 8.05.13
דירוג המאמר: 4.5

הגולט היא ספינת שייט עשויה מעץ, בעלת שני תרנים שביצורה מתמחים תושבים מדרום טורקיה. ישנם שני סוגים של גולט. האחד נקרא גולט והשני קטצ'. אף ששניהם נקראים גולט יש הבדל גדול בין השניים. השוני בהם הוא צורת הבנייה שלהן. שייט גולט בקרואטיה היא אחת החוויות המרשימות ביותר לאוהבי השייט. הים הצלול, בצבע טורקיז במפרץ האדריאטי השקט עם סקיפר טבח ואני צוות נוספים הדואגים לכל הפרטים החשובים כדי לקיים שייט גולט בקרואטיה שלא ישכח לעולם.

croatia by eGuide Travel, on Flickr

יציאה לשייט גולט בקרואטיה אינה שייט רגיל. על הספינה יש מתקנים לספורט אתגרי ולסקי מים. מסלולי השייט הם בדרך כלל קבועים אבל בתכנון מראש אפשר לשנות את המסלול על פי בקשת הלקוח.

אפשר לעשות שייט גולט גם במדינות אחרות כמו יוון והאיים סביבה ובארצות נוספות באירופה. ישראלים המעוניינים לעשות שייט גולט בקרואטיה יכולים לקבל מידע בחברת הנסיעות איתה הם עובדים ולהזמין מהארץ את השייט.

בכל מדינה ממנה יוצאות ספינות גולט יש נציגות לחברות התיירות מישראל. גם במקומות אלו אפשר להיעזר בכל הבעיות שנוצרות.

ישנה אפשרות לשכור ספינות גולט ולהשיטן באופן עצמאי. שייט גולט בקרואטיה הוא שייט מסוג אחר. בוחרים לשוט בו מי שאוהבים לחפש דרכים לנופש ומנוחה בדרך שונה ואחרת מזו הרגילה.

השייט בגולט אינו מחייב מהשטים לעשות דבר. הרוח דואגת להשטת הספינה והשטים בה יכולים ליהנות מהים ולעסוק בספורט האהוב עליהם.

הים התיכון הוא מקום מתאים לשייט גולט. במרבית המקרים שוכרים גולט לשבעה ימים ומפליגים לכיוון אירופה עם עגינות בנמלי המדינות שבדרך. אפשר גם להטיל עוגן בים וליהנות משחיה ומקרני השמש.

חברים בעלי עניין משותף בשייט יוצאים לשייט גולט בקרואטיה וחוזרים עם חוויות שלמרות שהם מורגלים בשייט הם לא עברו כאלו בחייהם.

חופשה משפחתית

כמעט בכל המשפחות עובדים שני בני הזוג לפרנסת המשפחה. במשך כל ימות השבוע טרודים בני הזוג ואין להם אפשרות לבלות מספיק זמן עם הילדים. ולכן כשיוצאים ההורים לחופשה והילדים מתפנים מעיסוקי הלימודים והחוגים יוצאות משפחות רבות לחופשה משפחתית.

משפחות רבות שבמשך השנה אינן יכולות לצאת לחופשה של כל בני המשפחה והם בוחרים לצאת לחופשה משפחתית בתקופת חגי תשרי, חגי האביב או בחופשה מהלימודים, החופש הגדול. כל משפחה בוחרת להגיע ליעד שלדעתם יהיה היעד המתאים ביותר לקיום חופשה משפחתית.

כדי להנעים את הזמן לכל אחד ממשתתפי החופשה צריך להכין תוכנית שיהיו בה ביקורים ואתגרים המתאימים לכל גיל מהגילאים של בני המשפחה.

מבחר האפשרויות העומדות בפני משפחות המחפשות דרכים לקיים חופשה משפחתית וכל אחת יכולה לבחור את המתאים לה ביותר. למשל משפחות שאוהבות לטייל בטבע יכולות לקבוע את המקום ולהתאים את כל התנאים לקיום הטיול. אחרים אוהבים אתגרים ספורטיביים מחפשים איפה אפשר לקיים אותם ועוד.

באירופה יש מספר אתרים המתאימים באופן מיוחד לילדים ובני נוער. משפחות המגיעות לצרפת, לפריז, בוחרות ביורו דיסני כמקום לבילוי משפחתי. המתקנים הרבים המותאמים לילדים מהווים מקום משיכה למשפחות רבות. כמו כן יש בעיר את גני וורסאי שגם ילדים נהנים לבקר בהם.

ברוב המדינות שמבקרים בהם תיירים וביניהם משפחות המגיעות לחופשה משפחתית יש מקומות לפעילות משפחתית משותפת להורים וילדים. בתאילנד מבקרות משפחות רבות עם ילדים והם נהנים מגני החיות והפארקים הגדולים. בהולנד אפשר לשכור אופניים ולצאת לטיול בטבע.

חופשה משפחתית בארצות הברית מצריכה תכנון מוקדם בגלל הגודל וכמות המקומות המתאימים לקיום חופשה משפחתית גם המרחק מישראל לארצות הברית מצריך תכנון מוקדם כדי לחסוך זמן וכסף בעת החופשה.

התגובות סגורות