פבר' 12

מתי כדאי לבחור אוהל בין רגע?

בקטגוריה טיול משפחות בארץ, ציוד לטיולי קמפינג

שם המאמר: מתי כדאי לבחור אוהל בין רגע?
דורג על ידי יוני בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.0

לפני שאתם יוצאים לטיול השטח הראשון שלכם, חשוב לזכור את אחד מהמרכיבים הקריטיים ביותר בטיול – האוהל. האוהל הוא כמובן הרכיב שמאפשר לכם לישון בשטח בנינוחות. חשוב להבין שהאוהלים היום שונים מאד מהאוהלים שהיו בעבר. כיום, האוהלים מספקים לא רק שטח שבו אפשר לישון. הם מספקים שטח שאמור להיום מחומם ומוגן לחלוטין מפני גשם ורוח. האוהלים עצמם גם נחשבים היום פשוטים מאד להרכבה. בטכנולוגיה מיוחדת של הקמה בין רגע, אתם יכולים היום להקים בקלות את האוהל שלכם. חשוב לציין שההקמה של האוהל היא פשוטה מאד, וגם אם מעולם לא הקמתם אוהל בצבא וגם אם מעולם לא יצאתם לשטח – עדיין ההקמה של האוהל תהיה פשוטה מאד עבורכם, ותוכלו לבצע זאת בעזרת עוד אדם אחד בלבד. ההקמה היא בעזרת מספר מוטות שיש לחבר בצורה פשוטה, ולאחר מכן לתקוע בקרקע בעזרת יתדות.

כמובן שבתוך האוהלים הללו, ישנם גדלים שונים שביניהם תוכלו לבחור. אנו נתמקד הפעם באוהל המשפחתי, שמתאים כמובן לטיולי משפחות, אך לא רק להם.

לבחור את האוהל האיכותי ביותר שיש

קודם כל, אם אתם בוחרים אוהל משפחתי, חשוב מאד לראות מה המידות שלו. ככלל, האוהל המשפחתי מוגדר ככזה, אם הוא מתאים לארבעה אנשים בוגרים שיכולים לישון בתוכו בנינוחות. האוהל עצמו צריך להיות באורך ורוחב של יותר מ2 מ' כך שיהיה ניתן לזוז בתוכו בנוחות. כמובן שאם יש לכם גם ילדים, האוהל המשפחתי יכול להתאים לשני מבוגרים ושלושה ילדים (תלוי גם בגילאי שלהם).

אוהל בין רגע משפחתי, צריך לספק לכם הגנה מושלמת מפי תנאי מזג האוויר. בעקרון, כל עוד לא מדובר על קור קיצוני במיוחד (מהסוג שלא נפוץ בישראל, גם לא באזורי צפון הארץ) – האוהל אמור להחזיק באופן מושלם. האוהל המשפחתי האיכותי מורכב מחומרים שהם עמידים לחלוטין בפני רטיבות וגשמים. לכן, יכול לרדת גשם זלעפות בלילה – ואתם לא תחושו בכך כלל. מכיוון שהחומר הוא מבודד, האוהל גם יעיל מאד נגד מצבים של חום או קור, והטמפרטורה השורה בתוכו היא נעימה למדי. אפילו הרוכסנים של האוהל המשפחתי מתוכננים בצורה כזו, כך שהם יהיו הפוכים. בצורה כזו, המים לא יכולים לחדור דרך המרווחים הקטנים של הרוכסן, ואתם נהנים מבידוד מושלם. עד כמה שקל מאד להקים את האוהל, ועד כמה שהוא גדול – כך גם קל למדי לקפל אותו. זה יתרון נוסף של אוהל איכותי ומשפחתי. ניתן בסופו של דבר לקפל את האוהל ואת היתדות לתוך תיק קטן למדי – וקשה להאמין שכל האוהל הענק הזה נכנס לתוך תיק קטן. כך, אפשר לקחת את האוהל בקלות, אפילו אם הרכב שלכם כבר עמוס לחלוטין בציוד קמפינג נוסף. האוהל הוא קל לנשיאה, ואין בעיה גם ללכת איתו ברגל כשהוא מקופל.

עוד כמה קריטריונים חשובים

מעבר לאורך ולרוחב של אוהל משפחתי, יש גם חשיבות לגובה שלו. חשוב מאד לבחור אוהל שבו אתם לא תרגישו שאתם בכל רגע צריכים לכופף את ראש שלכם. אוהל בין רגע סטנדרטי, מגיע בגובה של 1.5 מטר. כך, כשאתם נמצאים במצב של ישיבה, אתם חשים שאתם נמצאים בסביבה מרווחת למדי.
חשוב לציין, שלמרות שהאוהל המשפחתי הסטנדרטי מתאים ל4 אנשים בוגרים, ישנם גם אוהלים גדולים יותר. ישנם אוהלים שיכולים להיות מיועדים לשישה או אפילו שמונה אנשים! מנגד, ישנם אוהלים קטנים יותר שיכולים להתאים לשלושה אנשים. כשאתם רוכשים את האוהל שלכם, כדאי לקחת בחשבון אפשרות שהמשפחה שלכם תגדל ותתרחב בעתיד, ולקנות מראש אוהל במידות המתאימות.

התגובות סגורות