פבר' 27

בנזיניה לטיולי שטח – טעמים אחרים לארוחות

בקטגוריה ציוד לטיולי קמפינג

שם המאמר: בנזיניה לטיולי שטח - טעמים אחרים לארוחות
דורג על ידי שירה בתאריך 27.02.13
דירוג המאמר: 4.5

טיולי שטח הם החיבור של האדם לטבע. רבים בוחרים לתור את הארץ, וגם מדינות מעבר לים בטיולים רגליים ממושכים, המאפשרים תגליות וחוויות רבות, השונות מאד מטיולים "קונבנציונליים". ההליכה באוויר הצח, האפשרות להחליט היכן לנים בלילה, השימוש בטבע כאמצעי חוויתי- כל אלו מושכים רבים לטיולים בטבע, עם לינה באוהלים ממש תחת כיפת השמיים, ולקבל את הערך המוסף שמספק לנו הטבע. לילדים זהו גן עדן של ממש, במיוחד בעידן המודרני והמתועש, המרחיק רבים מהטבע הנפלא. כדי שטיול בשטח ולינה בשטח יהיו נוחים ומהנים, כדאי להיערך מראש עם מספר פריטים ואביזרים שיקלו על ההתנהלות בתנאי השטח, וישדרגו את הטיול פי כמה וכמה מונים .

בנזיניה – מתחילים לבשל

טיולים בטבע מעלים תמיד את סוגית האוכל. הטבע מספק עלים, גרגרים ופירות שונים, אולם אינו מעמיד לרשות המטיילים מסעדות גורמה. אפשר להסתפק באוכל קר שהכנתם מראש, כריכים ופירות, אולם באמצעים קלים אפשר להפוך כל ארוחה בשטח לחגיגה קולינרית .

מהי בנזיניה? זוכרים את הפרימוסים של פעם? אלו היו כירות ניידות שפעלו באמצעות לחץ למגוון מטרות, כמו בישול או חימום מים שישמשו לרחצה. בזמן מלחמת העולם השנייה חולקו הפרימוסים לחיילים בשטח והמוצר אף רשום כפטנט שוודי. בנזיניה פועלת על אותו העקרון עם טכניקות הפעלה משוכללות יותר מבעבר, ומשמש נאמנה תרמילאים ומטיילים רבים. את הבנזיניה ניתן להפעיל באמצעות סולר, נפט וגם גז. היא קלה מהפעלה גם בטמפרטורות נמוכות, גם בגבהים בהם האוויר דליל יותר ומאחר וניתן להפעיל אותה באמצעים שונים כמו דלק או גז, היא גם חסכונית מאד .

בנזיניה מורכבת מכירה, מדיזה שהיא פיה המשמשת לוויסות אמצעי הבעירה, משאבה, מיכל דלק ולעתים גם עם מגן עשוי אלומיניום המקל על הבישול עליה כשיש רוח .בנזיניה היא פתרון נוח ויעיל לבישול ארוחות טעימות וקפה או תה חם לעת ערב, כשכולם יושבים בחברותא ונהנים מארוחה טובה וחמה שבושלה על הבנזיניה. מי אמר שאי אפשר לאכול טוב בטבע ? טיול תרמילאים מעלה עוד סוגיות בדבר הציוד המומלץ לטיול, ואיך בדיוק פותרים את נושא הרחצה ?

מקלחת שדה – שומרים על הנקיון גם בטבע

נכון שמטיילים בטבע לוקחים בחשבון כי תנאי השטח לא יאפשרו להם לשמור על אותה רמת נקיון והגיינה שמתאפשרים רק בבית או בבתי מלון או בכל מקום מסודר. חלק מאתרי הקמפינג מציעים לאורחיהם גם מקלחות מסודרות, אולם מה קורה אם החלטתם למקם את האוהל שלכם באמצע שום מקום ואתם, או הילדים ממש זקוקים למקלחת טובה? יש פתרון והוא נקרא מקלחת שדה. פשוט, יעיל ונוח מאד .

מהי מקלחת שדה ? מדובר על מתקן נייד הכולל שקית המכילה קרוב לעשרים ליטרים של מים. שקית זו היא בעלת וו הניתן לתלייה, ואם תולים אותה בשמש, פעולתה היא כשל דוד שמש- מחממת את המים ומאפשרת מקלחת שדה נעימה וחמימה. לשקית יש ברז באמצעותו אפשר לשלוט על פתיחה וסגירה של המים, וההנאה היא רבה. מקלחת שדה משמשת פעמים רבות גם אנשי מילואים הנמצאים בשטח, או במפגשים בטבע, אז נדרש מתקן לשטיפת ידיים, והיא עושה עבודתה נאמנה .

טיול בשטח יכול להיות חוויה מקסימה גם עבור הסקפטיים שביניכם. ניתן לראות כי עם הציוד הנכון אין כל מניעה לאכול טוב, להתקלח וליהנות גם ממה שיש לטבע להציע לנו, וגם מאמצעים שונים ההפוכים את החוויה לנוחה ונעימה יותר .

 

התגובות סגורות