פבר' 12

שומרים על המזון בתוך צידנית

בקטגוריה טיול משפחות בארץ, ציוד לטיולי קמפינג

שם המאמר: שומרים על המזון בתוך צידנית
דורג על ידי לאה בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.0

אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בטיול השטח שלכם, הוא כיצד לשמור על האוכל שלכם בצורה הטובה ביותר. אם מדובר על טיול שטח של יום אחד בלבד, ברור שאין שום בעיה. האוכל עצמו יכול להישמר היטב גם במספר שעות בתנאי שטח, ולאחר מכן אפשר לחמם אותו בקלות. אבל מה קורה כאשר אתם יוצאים לטיול שטח של שלושה ימים? וטיול שטח של שבוע? אז אתם נדרשים לפתרון מקורי יותר. הדבר נכון לכל סוגי המזון – פירות וירקות, מוצרי חלב, וכמובן בשרים. כל אלו צריכים להישמר בתנאי קירור לאורך זמן. הפתרון המושלם לכך, הוא כמובן ברכישה של צידניות. התפקיד של הצידנית, הוא בעצם להוות מתחם מבודד לחלוטין עבור המזון שלכם, כך שתוכלו לשמור עליו לאורך זמן. עם זאת, חשוב מאד לדעת איך לבחור את הצידנית הנכונה, וכמובן במה כדאי למלא אותה, ובאיזה אביזרים כדאי להשתמש, כדי לשמור על המזון בצורה הטובה ביותר.

לבחור את הצידנית המושלמת

קודם כל, בבחירת צידנית עליכם לשים לב לנפח שלה. לרוב, נהוג למדוד את הצידניות במידות של ליטרים. הצידניות לשימוש ביתי, עומדות כיום על נפחים שבין שלושה לעשרה ליטרים. ישנן גם צידניות גדולות יותר של 15 או 30 ליטרים. כמובן שיש גם צידניות תעשייתיות, שמגיעות לכדי נפח של לא פחות מ400 ליטרים. עם זאת, בהנחה שאתם יוצאים לטיול שטח פרטי משלכם, כמות של כמה ליטרים בודדים בהחלט תוכל להספיק לכם, ואם אתם רוצים להיות בטוחים שיש לכם מספיק גודל, אפשר לקנות צידניות בנפח של15 ליטר – יותר מזה כבר לא צריך.
יש כמובן את השאלה כיצד אתם מתכוונים לשאת את הצידנית שלכם. הצידנית הסטנדרטית מגיעה ביחד עם ידית נשיאה. יש לשים לב שהידית מסוגלת לשאת גם משקל גבוה, בהתאם לדברים שאתם מכניסים לתוך הצידנית. צידניות גדולות יותר בנפח של 10 ליטר ומעלה יכולות להגיע גם עם גלגלים ועם מוט נשיאה מיוחד שמסייע לכם לנייד אותן ממקום למקום.

לאחר מכן, עולה השאלה כמובן איך שומרים על המזון בצורה טובה בתוך הצידנית. באופן עקרוני, צידניות דורשות חומר מסוים שיקרר אותן. בעבר, היו פשוט עושים שימוש בגושי קרח. הרעיון היה שהקרח נשאר קפוא בתוך הצידנית, וככה שומרים על קירור מושלם. עם זאת, כיום יש טכניקה הרבה יותר יעילה, באמצעות אביזרים ששומרים על הקור בצורה הטובה ביותר. לאביזר זה קוראים קרחום. הקרחום הוא כמעין קופסה מיוחדת, אשר שומרת על הקרח בצורה הטובה ביותר. את הקרחום ממלאים במים יום לפני הטיול, ושמים במקפיא. ביום הטיול אתם מוציאים החוצה את הקרחום, כשהוא קפוא לחלוטין. את הקרחום אתם מכניסים לתוך הצידנית, ומכאן לא צריך לעשות עוד כלום. הקרחום שומר על הקרח בצורה מושלמת בתוך הצידנית, והקרח דואג לצנן את המזון שלכם.

דברים נוספים שראוי לציין

יש עוד כמה תוספות מיוחדות שיהפכו את הצידנית שלכם לאביזר מושלם לטיולי השטח שלכם. אפשר לבחור צידנית אשר המכסה שלה הוא רב שימושי. אפשר למצוא כיום צידניות שכאשר המכסה שלהן נפתח, הוא משמש בתור מחזיק לכוסות, לצלחות ולסכו"ם. יתרה מזאת, אם בעבר היה מנהג כללי לשבת על הצידנית, כיום יצרני הצידניות לוקחים זאת בחשבון, ומכסה הצידנית יכול לשמש גם כמשטח ישיבה לכל דבר, כאשר אין שום חשש מהפעלת הלחץ על הצידנית. השילוב בין הצידנית לבין קרחום איכותי, מאפשרים לכם לשמור כל סוג של מזון שרק תרצו בתוך הצידנית, ולנהל ארוחות שטח נהדרות.

התגובות סגורות